نمایش محتوای سبز

1400/7/27 - 08:48
امام جمعه کوار:
استفاده از ظرفیت‌های موجود در جهان اسلام زمینه‌ساز تقریب مذاهب است
حجت الاسلام مجید گشول امام جمعه شهرستان کوار گفت:در جهان اسلام به دلیل وجود اشتراکات متعدد دینی و اصولی میان تمام مسلمانان در جهان، زمینه های فراوانی برای وحدت و همبستگی وجود دارد.

حجت‌الاسلام مجید گشول امام جمعه شهرستان کوار در استان فارس در ارتباط با مبانی و ضرورت وحدت در جامعه اسلامی و جهان اسلام گفت:در جهان اسلام به دلیل وجود اشتراکات متعدد دینی و اصولی میان تمام مسلمانان در جهان، زمینه های فراوانی برای وحدت و همبستگی وجود دارد.
امام جمعه کوار در ادامه با اشاره به نقاط مشترک اصولی و اعتقادی مسلمانان نظیر توحید، پیامبراعظم(ص)، قرآن کریم، اعتقاد به معاد، نماز، روزه، حج، کعبه و جهاد؛ گفت: امت‌های اسلامی با در نظر داشتن نقاط عطف مشترک بسیار فراوان موجود باید در مقابل دشمنان واحد اسلام و قرآن برای رسیدن به اهداف بلند مدت اسلامی با اتحاد و وحدت با یکدیگر نقشه‌های جدایی‌افکن دشمنان را نقش برآب کرده و برادرانه با بهره‌گیری از آموزه های قرآنی، بایستند.
حجت‌الاسلام مجید گشول با بیان این موضوع که در جهان اسلام برای تحقق هدف همبستگی میان مذاهب و مسلمانان باید اقداماتی جدی صورت پذیرد گفت:از راهکارهای بسیار ضروری و مهم برای ایجاد وحدت در بین مسلمانان با مذاهب متفاوت، برگزاری و ایجاد کرسی‌های گفت و گوهای منطقی علمی و گسترش دانشگاه‌های مذاهب اسلامی جهت تقریب مذاهب در جهان با هدف ترویج عقلانیت در امت های اسلامی است.
امام جمعه کوار تقریب مذاهب و همبستگی میان مسلمانان را در نتیجه استفاده از ظرفیت های موجو در جهان اسلام نام برد و گفت: استفاده از ظرفیت هایی نظیر، کنگره عظیم حج و سازمان کنفرانس اسلامی برای دست یابی به بازار های مشترک اسلامی در جهان، روابط دیپلماتیک و بانکداری واحد با هدف پیوند‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی زمینه های تقارب و اتحاد را در جهان ایجاد خواهد کرد.
حجت الاسلام گشول در پایان صحبت‌های خود با اشاره به این شعر که * ما عاشقیم، شیعه و سنی برادریم/زیرا مسیر عشق به سوی محمد(ص)است * بیان کرد: با برادری و تکیه بر تقارب، آموزه‌های کلام الله مجید و اهل بیت(ع) می‌توانیم در مسیر رسیدن به وحدت قوی‌تری نسبت به قبل برای دست‌یابی به این مهم، قدم برداریم.​​​​​​​

منبع: سراج24

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA