نمایش محتوای سبز

1400/7/26 - 10:53
امام جمعه قائمشهر تشریح کرد:
هفته وحدت زمینه‌ساز بازشناسی شاخصه‌های وحدت میان امت‌های اسلامی
امام جمعه قائمشهر گفت:هفته وحدت زمینه ساز بازنگری و بازشناسی برای شاخصه های وحدت میان امت اسلامی و همچنین آسیب شناسی عناصر وعوامل وحدت شکن در میان جوامع اسلامی است.

حجت‌الاسلام علی معلمی، امام جمعه قائمشهر در ارتباط با آسیب شناسی، تحلیل عناصر و عوامل وحدت شکن گفت: هفته وحدت زمینه ساز بازنگری و بازشناسی برای شاخصه های وحدت میان امت اسلامی و همچنین آسیب شناسی عناصر وعوامل وحدت شکن در میان جوامع اسلامی است.

وی در ادامه افزود: مسلمانان در تمام جهان باید با آگاهی از سودجویی‌های نظام استکبار از تفرقه‌اندازی میان امت‌های اسلامی در مواجه با توطئه‌هایشان هوشیار باشند.

امام جمعه قائمشهر با اشاره به این که مسلمانان جهان دارای اشتراکات دینی بسیار فراوانی هستند، بیان کرد: مسلمانان در جوامع اسلامی با تمسک به این مسائل اساسی و مهم می‌توانند به ایجاد همبستگی و وحدت دست یابند؛ بنابراین یکی از شاخص‌ترین امور برای تحکیم وحدت در میان امت های اسلامی، توجه به نقاط مشترک در اصول دینی است.

 معلمی با بیان این موضوع که شناسایی دشمنان بسیار حائز اهمیت است، گفت: مسلمانان باید دوست را از دشمن تمیز و تفکیک دهند تا مبادا آب در آسیاب دشمن بریزند و با برادری و خویشتن داری در کنار یکدیگر با خوش خلقی زندگی کنند.
امام‌جمعه شهرستان قائمشهر در خصوص فضای انس و ارتباطات عاطفی میان شیعه و سنی در استان مازندران گفت: از ابتدای سال 1357 با محوریت شیخ روحانی جهت تحکیم و گسترش وحدت میان مسلمانان مذاهب شیعه و سنی در استان مازنداران، نشست های متداول و مداومی با حضور بزرگان شیعه و سنی برگزار می‌شد از این رو ارتباط عاطفی و فضای انس میان شیعیان و اهل سنت بسیار تنگاتنگ و خوب بود که این اتفاق سبب آرامش و تسکین برای شیعیان نیز شد؛ باید زمینه‌های رشد وحدت را ایجاد و از تفرقه جدایی کرد.

حجت‌الاسلام معلمی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اتفاقاتی که اخیرا در افغانستان در برپایی نمازجمعه رخ داد، گفت: متاسفانه انفجارهای اخیر در نمازجمعه شیعیان افغانستان نمونه بارز تفرقه افکنی و کینه‌توزی مستکبرین با همکاری افراد نا آگاه و تصویر سازی‌های ذهنی منفی و نادرست افراد از حقیقت روابط میان شیعیان و اهل تسنن نشات گرفته و این درحالی است که پیروان مذاهب شیعه و سنی همه برادر و با نقاط اشتراک فراوان هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA