نمایش محتوای سبز

1400/9/3 - 14:30
امام جمعه پیشوا:
ابتکار بسیجی تبدیل تهدیدها به فرصت است
حجت‌الاسلام باقری با اشاره بر فرمان امام(ره) در تشکیل بسج در کمتر از یک ماه پس از تسخیر لانه جاسوسی گفت: تشکیل بسیج پاسخ امام خمینی(ره) در مقابله با دشمن بود.

حجت‌الاسلام روح الله باقری در مورد نقش بسیج در تامین اهداف انقلاب گفت: بعد از تسخیر لانه جاسوسی که امام‌خمینی(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند، تهدیدات آمریکا جدی‌تر شد و از لحاظ زبانی و لسانی و ورود آمریکا و ناوگان نظامی آن‌ها به خلیج فارس آغاز شد.

امام جمعه شهرستان پیشوا افزود: در مقابل آمریکا ایران ارتشی در حال ترمیم داشت و سپاهی نوپا بدون امکانات و تجهیزات و نیروی لازم اما در کمتر از یک ماه تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 59 کمتر از یک ماه تهدیدات آمریکا شروع شد و در کمتر از یک ماه نیز امام‌خمینی(ره) فرمان تشکیل بسیج را داد.

وی خاطرنشان کرد: دستور امام‌خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج یک پاسخ برای مقابله با آمریکا و تبدیل یک تهدید به فرصت بود که امام‌خمینی(ره) با تدبیر این تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

حجت‌الاسلام باقری ادامه داد: این تهدید همیشگی است و رو به فزونی می‌رود و از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون دشمنی‌ها و تهدیدها بیشتر شده و کم نشده است. اما باید بدانیم هرچه تهدید بیشتر، فرصت بیشتر و این همان تفکر بسیجی است.

امام جمعه پیشوا گفت: تفکر بسیجی می‌گوید هر چقدر تهدیدها بیشتر باشد، فرصت نیز افزایش می‌یابد و ما باید از تهدیدها فرصت بسازیم. کار و ابتکار بسیجی تبدیل تهدیدها به فرصت است.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های تهدیدها و اشکال مختلف توطئه‌های دشمن یادآور شد: امروز بسیج نیز با تنوع خدمات مختلف در تمام صحنه‌ها حاضر است و از قشری بسیجیان جان بر کف هستند و سپاهیان بسیجی مانند همت، باکری، خرازی، زین‌الدین و چه ارتشیان بسیجی شهید بابایی و دیگران و چه هنرمند بسیجی شهید آوینی و یا دانش‌آموز و نوجوان بسیجی شهید فهمیده و یا شهید هادی و حججی در این دوران و یا دانشمندان بسیجی مانند احمدی روشن، شهید چمران و سایر افراد نمونه‌هایی از تفکر بسیجی هستند.

حجت‌الاسلام باقری گفت: این تفکر بسیجی است که انقلاب را 42 سال ادامه داده است و از این به بعد نیز اگر می‌خواهیم مشکلات اساسی کشور حل شود، تنها راه که می‌تواند به ما کمک کند و ما را از گردنه سخت به لحاظ معیشتی و اقتصادی و یا فرهنگی و سیاسی عبور کنیم، این مسئله و گره به وسیله تفکر بسیجی باز می‌شود. امروز حلقه مفقوده و گمشده ما بعد از چهل سال و در گام دوم انقلاب تنها چیزی که می‌تواند ما را نجات دهد، تفکر بسیجی است.

وی یادآور شد: پس از گذشت 40 سال در جاهایی که ما ضربه خوردیم و از دشمن سیلی خورده‌ایم و عقب نشینی کرده‌ایم و یا پیشرفت نکرده‌ایم و پسرفت داشته‌ایم، تنها دلیلش آن است که تفکر و ایده‌هایمان، عمل و رفتارهایمان جهادی و بسیجی نبوده است؛ جایی که پیشرفت کردیم و به دشمن سیلی زدیم و رو به جلو حرکت کردیم، پشتوانه آن تفکر بسیجی و افکار بسیجی بوده است و نیروهایی که دلباخته انقلاب هستند و به عنوان بسیجیان توانسته‌اند کار را پیش ببرند.

حجت‌الاسلام باقری گفت: امام‌خمینی(ره) یادگار گران سنگی را برای ما گذاشت که نه تنها برای کشور بلکه برای تمام کشورهای اسلامی منشا خیر و برکت بوده است. شهید عزیز ما در دهه چهارم انقلاب شهید حاج قاسم سلیمانی با چه تفکری غلبه یافت و توانست بر تفکر کفرآلود تکفیری‌ها و داعش پیروز شود و تنها راه پیروزی تفکر بسیجی و به میدان آمدن تمام نیروها بود که کمک کرد ما بتوانیم غلبه پیدا کنیم و پیروز میدان باشیم. اگر بخواهیم بر تمام مشکلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیروز شویم، تنها راه تفکر بسیجی است و اگر این تفکر نباشد به شکست می‌رسیم.

منبع: خبرگزاری شبستان

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA