نمایش محتوای سبز

1400/6/21 - 13:53
امام جمعه روداب کرمان:
مسجد محوری در دستور کار دولت سیزدهم قرار گیرد
حجت‌الاسلام بهروزه با اشاره به ظرفیت مساجد در حل مشکلات مردم گفت: مسجد محوری در دستور کار دولت سیزدهم قرار گیرد.

حجت‌الاسلام علی بهروزه در مورد بهره گیری از ظرفیت مساجد در حل مشکلات جامعه گفت: الگوی تعامل دولت مردمی با مردم و بهره‌برداری از ظرفیت نمازهای جمعه و مساجد برای ارتباط مستقیم و بی‌واسطه است که می تواند در حل مشکلات جامعه موثر باشد.

امام جمعه روداب کرمان  با اشاره به فعالیت دولت سیزدهم  اظهار کرد: با توجه به اینکه دولت جدید در ابتدای کار خود است توجه به این موضوع مهم است که هم دولت از مردم توقعاتی دارد و هم مردم از دولت جدید درخواست‌هایی دارند. البته که هر دو وظایفی در قبال هم دارند. وظیفه مردم حضور در صحنه‌های مهم ملی و مذهبی خصوصا انتخابات‌هاست.

وی با اشاره به مشارکت مردم در شرایط کرونایی دور سیزدهم ریاست جمهوری افزود: مردم وظیفه خود را انجام داده‌اند. از دولت نیز 2 انتظار می رود. انتظار مهم از دولت این است که نیروهای انقلابی و مدیران جهادی در بدنه دولت برای خدمت به مردم انتخاب شوند. این موضوع باعث تشکیل دولت جوان مومن حزب اللهی شده و در نهایت ما را به آرمان مهمی به نام تشکیل تمدن اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان می‌رساند.

وی ادامه داد: ائمه‌جمعه و جماعات و تشکیلات نماز جمعه نیز وظایف مهمی در این زمینه دارند. مسجد محوری در زمان‌های مختلف شدت و ضعف داشته است. از اوایل انقلاب این موضوع در دستور کار قرار داشته و به همین خاطر توقع می‌رود که این موضوع در دستور کار دولت باشد. چه امام جمعه و چه ائمه جماعات و عزیزان دیگر مانند فرماندهان پایگاه‌های بسیج و.... می‌توانند کمک‌کارهایی برای تحقق این مهم باشند.

وی گفت: بسیاری از مسائل اقتصادی، رفع اختلافات و ... را می‌توان به مساجد کشاند و در مساجد حل و فصل کرد. همچنین مسئولین در نماز جمعه، هم در قالب سخنرانی پیش از خطبه‌ها و... هم در میز خدمت می‌توانند مشکلات مردم را حل نموده و هم به مردم گزارش دهند.

وی در مورد اهمیت نماز جمعه گفت: ائمه جمعه همواره از مسئولین محترم دعوت نموده‌اند که به نماز جمعه و بین مردم بیایند و در زمینه‌های مختلف به پاسخگویی و رفع شبهات و حل مشکلات مردم بپردازند. امیدواریم با چنین اقداماتی به زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت صلوات الله علیه که امری بسیار مهم است کمک کنیم.

منبع: خبرگزاری شبستان

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA