نمایش محتوای سبز

1400/6/6 - 12:02
امام جمعه ساوه:
مردم با همکاری در انجام واکسیناسیون به تسریع کنترل کرونا کمک کنند
امام جمعه ساوه سرعت بخشیدن تزریق واکسن کرونا را بسیار ضروری دانست و گفت: واکسیناسیون باعث کاهش آمار مرگ و میر می‌شود، بنابراین مردم بدون هیچ نگرانی خود را در برابر کرونا واکسینه کنند تا شاهد کاهش این آمار ناراحت کننده باشیم.

حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم حسینی درباره وضعیت کرونایی این شهرستان اظهار کرد: بعضی از هیئت‌های مذهبی در جریان برگزاری مراسم عزاداری تخلفاتی کردند که آنها خواستیم و تبیین و اقناع شدند و هشدار دادیم که با این مسئله به صورت جدی برخورد خواهد شد.

وی استقبال از مراسم محرم را بسیار عالی توصیف کرد و گفت: با توجه به انجام مراسم‌های مذهبی، مقررات سختگیرانه ای اعلام کردیم، خوشبختانه مردم هم این مقرارت را به خوبی رعایت کردند به گونه‌ای که استاندار از برگزاری این مراسم استقبال کرد و مردم نیز پرشور ظاهر شدند.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی برای کنترل شرایط کرونایی در جریان برگزاری مراسم مذهبی ماه محرم اظهار کرد: با مسئولان شهرستان و مسئولان هیئات جلساتی برگزار شد و هماهنگی فوق‌العاده خوبی برقرار شد.

امام جمعه ساوه تشویق مردم به انجام واکسیناسیون را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: برخی افراد از تزریق واکسن ترس و نگرانی داشتند که در خطبه نماز جمعه مردم را به واکسیناسیون دعوت کردیم و خوشبختانه استقبال خوبی صورت گرفت.

وی درباره امکانات لازم برای واکسیناسیون کرونا اظهار کرد: در این خصوص از تهران درخواست کمک کردیم تا یک سری اتاقک صحرایی را در کنار هلال احمر برای مراقبت برپا کنند تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد و همه مردم بتوانند در زمان و موعد مقرر برای واکسینه کردن خود مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام حسینی، درباره در اختیار قرار دادن مصلای شهر برای واکسیناسیون مردم و درمان بیماران کرونایی گفت: نزدیک یکسال است که حوزه علمیه سفیران و حوزه علمیه امام‌صادق(ع)‌ برای کمک به متولیان بهداشت و درمان، در اختیار قرار گرفته است. اخیرا نیز اعلام شد که بخشی از مصلی برای واکسیناسیون در اختیار قرار داده می شود. ائمه جمعه آوه و نوبران و غرق‌آباد نیز در این خصوص همکاری می‌کنند.

امام‌جمعه ساوه با بیان اینکه بهداشت و پاکیزگی در فرهنگ اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و این‌ پاکیزگی‌ نه‌ تنها رعایت‌ نکات ‌بهداشتی‌ و دوری‌ از آلودگی‌ فردی‌ بلکه‌ تمام‌ جنبه‌های‌ زندگی‌ انسانی‌ و آلودگی‌های‌ محیط‌ زیست‌ را نیز شامل‌ می‌شود، تصریح کرد: جلوگیری‌ از آلودگی‌ها که‌ امروزه‌ جزو اهداف‌ بهداشت‌ محیط‌ است‌، از قرن‌ها پیش‌ بعنوان وظایـف‌ فرد با ایمان‌ مطرح بوده ‌است‌، حتی برای تمامی‌ این‌ اعمال‌ قرائت یک دعا توصیه شده‌ تا عمل‌ به‌ یاد خدا انجام‌ و عبادت‌ محسوب ‌شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم عزای سیدالشهدا(ع) و با تاکید بر اینکه هر چه ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ کرده باید در جریان برگزاری مراسم محرم رعایت شود، افزود: حضور در مجلس عزاداری با رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی، اشکال ندارد بلکه از بهترین کارها و جزو مستحبات موکد است.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA