نمایش محتوای سبز

1400/6/7 - 10:53
امام‌جمعه عباس آباد:
مصلی نمازجمعه عباس‌آباد در اختیار کادر درمان و بهداشت قرار دارد
امام‌جمعه عباس آباد با تقدیر از همکاری بسیار خوب خیران برای تامین دستگاه‌های اکسیژن ساز گفت: برای رفع کمبود در این بخش مراسم گلریزان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی درباره در اختیار قرار دادن مصلی‌ها و محل‌های برگزاری نمازجمعه برای واکسیناسیون و درمان بیماران کرونایی گفت: نزدیک سه ماه است که مصلی را در اختیار کادر درمان و بهداشت قرار داده‌ایم که کار واکسیناسیون در این شهر از سنین بالا شروع شد و اکنون به ۴۸ سالگی رسیده است و همچنان این کار ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مصلی نمازجمعه شهر عباس‌آباد به صورت کامل در اختیار کادر درمان و بهداشت قرار دارد، خاطرنشان کرد: هم‌اینک برای انجام واکسیناسیون فراخوان اعلام شده تا افراد برای انجام این کار به مصلی نماز جمعه بیایند، همچنین به صورت تلفنی با برخی افراد تماس می‌گیرند تا این کار با دقت بیشتر دنبال شود.

حجت‌الاسلام موسوی، انجام واکسیناسیون را کار بسیار مهم و ضروری خواند و از همه مردم خواست افزون بر رعایت مسائل بهداشتی انجام واکسن را دنبال کنند.

وی تصریح کرد: تا واکسینه شدن همه مردم، باید مسائل بهداشتی و فاصله اجتماعی و ماسک به صورت جدی از سوی همه مردم رعایت شود، چون این بیماری بسیار واگیردار و سرایت آن بسیار جدی است، بنابراین برای حفظ جان مردم این مسائل بسیار جدی خواهد بود.

امام‌جمعه عباس آباد با اشاره به کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز در این شهر خاطرنشان کرد: پیش از این از طریق کپسول اکسیژن تهیه می‌کردیم؛ هرچند دستگاه اکسیژن‌ساز در اختیار شهرهای دیگر قرار گرفته بود ولی برای عباس آباد به دلیل جمعیت کمترش، چنین امکانی مهیا نشده بود؛ با پیگیری‌های انجام شده قرار است برای این شهرستان هم دستگاه اکسیژن‌ساز تهیه شود.

وی درباره استقبال مردم از واکسیناسیون اظهار داشت: مردم استقبال خوبی دارند، جمعیتی که برای انجام واکسینه به مصلا آمده‌اند بسیار زیاد است؛ با توجه به اینکه مصلی نمازجمعه در نزدیکی دفتر امام جمعه است، هر روز استقبال زیاد مردم از واکسیناسیون را به چشم می‌بینیم.

حجت‌الاسلام موسوی، درباره سطح رضایت مردم از محل واکسیناسیون و نوع آن گفت: پنجم مرداد برای سرکشی به محل مصلی نماز جمعه مراجعه و از کادر محترم درمان و بهداشت تشکر کردیم؛ در مرکز واکسیناسیون بیشتر مردم از روند کار راضی بودند؛ البته بحث سرمایش و گرمایش مصلی به دلیل وسعت آن آنچنان مطلوب نبود، که با هماهنگی مسئولان، این مشکل هم حل خواهد شد.

وی با اشاره به ارتباط بسیار خوب دکتر علوی رئیس بهداشت و درمان عباس آباد از تلاش‌های کادر درمان تقدبر کرد و به اقدامات صورت گرفته از سوی نهاد نماز جمعه شهرستان عباس آباد در خصوص طرح مواسات اشاره کرد و اظهار داشت: تغذیه بیماران کرونایی را با همکاری شورای شهر پیگیر هستیم تا کارهایی انجام شود. همچنین در روزهای گذشته از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان پیگیری کردیم تا در سلمان‌شهر، سالنی را برای واکسیناسیون در نظر بگیرند که در این زمینه سالن ورزشی خوبی وجود دارد و آنجا هم اقداماتی انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز در این شهرستان، به طرح این موضوع در خطبه‌های نمازجمعه پرداخته بود که در این زمینه تصریح کرد: همیشه دغدغه‌های مردم را در خطبه‌های نماز جمعه عنوان می‌کنیم که یکی از این دغدغه‌ها کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز بود، خوشبختانه پس از بیان این مسئله، از سوی مجمع خیرین سلامت به همراه رئیس بهداشت و فرماندار و بعضی از مسئولان، پیگیر شد و قرار است، مراسم گلریزان برای این کار انجام شود.

منبع: خبرگزاری مهر

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA