نمایش محتوای سبز

1400/3/5 - 14:09
ائمه جمعه و فرماندهان نیروی انتظامي در سراسر کشور، برای تقویت شور و نشاط انتخاباتی امن و دشمن شکن، هم عهد شدند
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در اولین اجلاس مشترک نمایندگان ولی فقیه، ائمه جمعه و فرماندهان نیروی انتظامی که صبح امروز به صورت مجازی و همزمان، با میزبانی ۲۱۰ حوزه فرماندهی انتظامی در سراسر کشور برگزار شد، از مجاهدت سردار اشتری و آحاد فرماندهان و پرسنل خدوم نیروی انتظامی، به‌عنوان مجاهدان واقعی فی سبیل‌الله تقدیر و تشکر کرد و گفت: شما عزیزانی که می‌کوشید یار مهربان و مقتدر امت باشید و بر مدار منطق و عقل، با تکیه بر دانش و اخلاق و دیانت و با اقتدار و عظم بلند و با عطوفت و مهربانی، در عرصه‌های متنوع و جدید نقش آفرینی می‌کنید، با ضمانت امنیت پایدار، زمینه اعتلای این نظام مقدس را فراهم نموده‌اید.

حجه‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در این گردهمایی مجازی تصریح کرد: عزیزان نیروی انتظامی، از عمق جان باور دارند که اگر به سازمان‌های خدا نهاد و مردمی مثل مساجد بیش از گذشته توجه شود و اگر مراکز اجتماعات دینی، مثل نمازهای جمعه و هیئت‌ها رونق بیشتری بگیرد، اصلی ترین مراکز تولید سرمایه اجتماعی ، به شکل طبیعی، تعمیق امنیت پایدار و امنیت اجتماعی را رقم خواهند زد.
وی افزود: هر جا دیانت مردم ضریب بیشتری داشته باشد، دشمن ناکام تر است و امنیت پایدار تر است و جامعه دینی و متدین، پرچمداران همیاری و همکاری با پلیس هستند و می توانند نیروی انتظامی را در تحقق مأموریتهای بزرگش یاری کنند.
حاج علی اکبری ادامه داد: خوشبختم که امروز سطح دیانت و نگاه دینی در نیروی انتظامی فوق العاده است و موجب آرامش جامعه دینی شده است و این رویکرد که پرسنل نیروی انتظامي بر امر عمران مساجد همت گماشته اند و از حقوق خودشان داوطلبانه برای عمران مساجد مشارکت کرده اند، قابل تحسین است و گواهی است بر تشخیص دقیق و خردمندانه مبتنی بر اینکه یاران پایدار متولیان امنیت جامعه، مسجدی ها و نمازگزاران جمعه هستند.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: پروردگار متعال را شاکریم که کمیته مشترک همکاری ها میان نهاد نمازجمعه و نیروی انتظامی با تدبیر فرماندهی محترم شکل گرفته است و جلسات جدی در حال برگزاری است و این طلیعه همکاری های مؤثر و جدی برای صیانت ایمانی نسل جوان و مقابله با توطئه‌های دشمن خواهد بود.
حاج علی اکبری در این گردهمایی، با تبیین ابعاد و ویژگی‌های انتخابات پیش رو، اظهار امیدواری کرد که این رویداد ملی، پرشورتر از همیشه و در کمال سلامت و امنیت برگزار شود و ثمره آن ، تشکیل دولت جوان حزب اللهی و تقویت نور امید به افق روشن پیش رو در قلب مردم شریف باشد.

​​​​​​​در بخش دیگری از این گردهمایی، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: انتخابات یک نفس جدید و روح جدید در فضای ملی است و موجب نفی حرکت دشمنان و مایه اقتدار برای نظام خواهد بود.
آیت الله صفایی بوشهری تأکید کرد: دشمن علاوه بر تلاش برای کاهش مشارکت در انتخابات، برای ایجاد ناامنی سرمایه گذاری می‌کند که نیروی انتظامی در تمام دوره های گذشته در تأمین و تقویت امنیت انتخابات موفق بوده و در این دوره هم چنین خواهد بود.
همچنین نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: وحدت، امید و آرامش در استان کردستان مدنظر است و برای ایجاد شور انتخاباتی ، نیروهای ارزشی باید فضای پیش رو را پرنشاط تر کنند که این امر مستلزم صداقت در گفتگو با مردم و رفاقت و متانت در کلام و مدارا در تعاملات و در فضای جامعه می‌باشد.
سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در بخش پایانی این گردهمایی، از حمایت‌ها و همراهی صمیمانه نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در راستای تأمین امنیت پایدار در کشور قدردانی کرد و نیروی انتظامی را مسئول امنیت ۷۰ هزار صندوق اخذ رای و حفظ سلامت انتخابات دانست و اذعان نمود؛ فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی در بهترین تراز آمادگی برای انجام این مأموریت قرار دارند.


اشتری تصریح کرد: برای تأمین امنیت انتخابات به مشارکت و همکاری ائمه جمعه نیاز داریم و امنیتی که با خون شهدای عزیز به دست ما رسیده ، خط قرمز ما است و بر اساس قانون و وظیفه شرعی پای کار هستیم.
فرمانده نیروی انتظامي گفت: از گسترش امر تبلیغات و شور انتخابات در چارچوب قانون حمایت خواهیم کرد و تفاوتی میان کاندیداها از این منظر قائل نیستیم و در برخورد با تخلفات، ملاحظه و تفاوتی میان ستادهای انتخاباتی نخواهد بود.
وی در پایان، ایجاد امیدواری و دلگرمی مردم وفادار ایران به آینده و توجه دادن مردم به داشته‌های نظام و کشور را ضامن برگزاری انتخاباتی پرشور و عزت آفرین خواند و اظهار امیدواری کرد دولتی ظلم ستیز، دین دار و جوان باور ، بر اساس معیارهای رهبر معظم انقلاب، محصول انتخابات امن و پرشور پیش رو باشد.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA