نمایش محتوای سبز

1400/4/2 - 08:04
امام جمعه موقت تهران:
مردم باحضور در انتخابات، نظام را تقویت کردند
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و امام جمعه موقت تهران گفت: اگرچه دشمنان با قلم‌فرسایی و سخن‌پراکنی سعی کردند انتخابات را با مشکل رو به رو کنند اما مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی اقتدار نظام را تقویت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری شامگاه سه شنبه در جشن میلاد امام علی بن موسی الرضا (ع) و در مراسمی که به شکرانه حضور پرشکوه ملت ایران در انتخابات در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شد، اظهار کرد: هویت انقلاب اسلامی به مردم ایران گره خورده است، انتخابات به منزله بیعت مردم با ولی امر است که هر از چند گاهی تکرار می شود.

وی ادامه داد: زنجیره انتخابات در این دوره به نقطه حساسی رسید و این اتفاق بزرگ با دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه (س) همزمان شد.
حجت الاسلام حاج علی اکبری گفت: دشمنان از مدت ها قبل تمام تلاش خود را به کار گرفتند و به هر شیوه ای متوسل شدند تا انتخابات این دوره را زیر سؤال ببرند و موجبات کاهش مشارکت مردم در این رویداد را فراهم کنند. در حقیقت آنها تمام توان خود را برای دلسرد کردن مردم و زیر سؤال بردن دستاوردهای انقلاب به کار بستند.

وی افزود: فضای دلسرد کننده کشور و بلایای طبیعی مانند خشکسالی، زلزله و شیوع بیماری منحوس کرونا نیز شرایط نامطلوبی را برای برگزاری این انتخابات ایجاد کرده بود، پیش بینی شده بود که میزان مشارکت مردم در انتخابات حداکثر ۲۴درصد است و در این دوره آنچه نقطه قوت نظام محسوب می شد به نقطه ضعفش تبدیل خواهد شد. غافل از اینکه الطاف و عنایت ویژه و خاص الهی شامل حال این ملت می شود.
امام جمعه موقت تهران مشارکت و انتخاب را دو عطیه از امام رضا (ع) در انتخابات ۱۴۰۰ دانست و اضافه کرد: همراهی جامعه مومنان اصیل و انقلابی که وفادار به آرمان های شهدا بودند در انتخابات مورد عنایت خدا قرار گرفت و ملت ایران محاسبات دشمن را با حضور پرشور خود بهم ریخت.
حجت الاسلام حاج علی اکبری به مشارکت خوب استان فارس در انتخابات ۲۸ خرداد هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت اشاره کرد و گفت : خوشبختانه مردم استان فارس از نظر کمی و کیفی مشارکت قابل توجهی در انتخابات ۱۴۰۰ داشتند و این حکمتی بود که حضرت امام رضا در دهه کرامت به مردم عطا کرد.
وی بیان داشت: البته شیوع بیماری کرونا در میزان مشارکت مردم تأثیر بسیاری گذاشت و  تاثیرات این بیماری در انتخابات ۱۴۰۰ غیر قابل انکار است.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: افزون بر مشارکت قابل توجه مردم در انتخابات، می توان گفت مردم ما انتخاب بسیار خوب و متفاوتی نیز داشتند و جای هیچ حرف و سخنی برای دشمنان نظام باقی نگذاشتند.
وی عنوان داشت: حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی فردی فاضل، فسادستیز، باتجربه، شجاع و غیور با روحیه مردمی و با خط سیاسی مستقیم است که هیچ نقطه سیاهی در کارنامه ایشان در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.
حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: انشالله قوه قضاییه با تدبیر رهبر معظم انقلاب مدیریت تازه ای پیدا می کند و مسیر گذشته را ادامه خواهد داد و قوه مجریه هم الحاق می شود. بدون تردید این الحاق یک فرصت طلایی برای انقلاب اسلامی به شمار می رود.
وی بیان کرد: جریان عمومی انقلاب اسلامی و حزب الله باید همه تابلوها و شناسه های متنوعی که در این مدت در قالب جناح های مختلف شکل گرفتند را کنار گذاشته و همه با هم یکپارچه و متحد شوند و با خلوص نیت در کنار دولت جدید بایستند تا انشالله یک دولت جوان، بانشاط، پرتحرک، کارآمد، مردمی و آماده برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی با نگاه دینی و فرهنگی و با تعلق خاطر به آرمان های انقلاب اسلامی وارد میدان شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اظهارداشت: یازدهم ذی القعده میلاد امام علی بن موسی الرضا(ع) بی شباهت به لیلةِ القدر نیست و شایسته است از فرصت شب و روز میلاد امام رضا بهره ببریم و این فرصت را غنیمت بشماریم، امام رضا(ع) نجات دهنده بشر از گرداب هایی است که او را به سمت زوال می کشاند، میراث انقلاب اسلامی میراث حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است و امروز هم شاهد نجات امت توسط حضرت رضا(ع) هستیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA