نمایش محتوای سبز

1400/7/17 - 11:47
امام جمعه لامرد
خطر پیری جمعیت را با فرزند آوری کاهش دهیم
امام جمعه لامرد گفت: اصلاح جمعیت و توجه به کودکان کار و نظارت بر بازار سه اولویت مهم است و قیمت بسیاری از اقلام و کالاها در لامرد نسبت به شهرهای هم جوار، بسیار بالاتر است و این مسأله با کنترل و نظارت بر بازار حل می شود.

حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین علی حسین زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته  شهر لامرد، با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول، و هجرت پیامبر گرامی اسلام (ص) اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام (ص) درحالی که کار بسیار سختی داشت اما طی ده سال حکومت اسلامی را تشکیل داد.

وی افزود: این هجرت ارزشمند موجب شد تا پایگاه حمایت از اسلام و مسلمانان تشکیل شود و امروز اثر بزرگ هجرت، گسترش دین اسلام در تمام نقاط دنیا است.

امام جمعه لامرد با اشاره به فرارسیدن 17 مهرماه روز جهانی کودک نیز گفت: جایگاه کودک در دین اسلام بسیار بالا است و روایات و احادیث متعددی در این زمینه وجود دارد و امروز حمایت از کودکان به ویژه کودکان کار در جامعه واقعاً نیاز است.

حجت الاسلام حسین زاده ادامه داد: باید مجلس شورای اسلامی در این زمینه قوانین خوبی تصویب نماید و برای نظام اسلامی جالب و زیبنده نیست که کودکانی به دلیل فقر و بی سرپرستی مشغول جمع آوری ضایعات و کار کردن باشند و باید برای این موضوع فکر جدی شود و حمایت های دولتی و مردمی در این زمینه انجام شود و چهره شهر و کل کشور در این خصوص پاک شود.

امام جمعه لامرد به موضوع فرزند آوری نیز اشاره نمود و تصریح کرد: طی 30سال آینده یک کشور پیر در دنیا خواهیم بود زیرا امروز سن ازدواج ها بالا رفته است و فرزند آوری کم شده است و این یک معضل بزرگ برای نظام است.

وی در مورد هم‌افزایی و هماهنگی بالای قوای  سه‌گانه در کشور گفت: برخی اقدامات مهم مانند واکسیناسیون 70 درصدی در دز اول، ترخیص پرشتاب کالاهای اساسی از گمرک مانند برنج، تسریع در صدور مجوزها و حذف امضاهای طلایی، از مهم ترین اقدامات دولت در این مدت کوتاه بوده‌است.

وی خاطرنشان کرد: سفرهای استانی و حضور میدانی رئیس جمهور در میان مردم به ویژه مردم حاشیه نشین شهرها و مستضعفان، که این موضوع فراموش شده بود، بسیار ارزشمند و ماندگار است زیرا شاهد حل مشکلات مردم هستیم و طی روزهای آینده نیز شاهد تنظیم بازار خواهیم بود.

خطیب جمعه لامرد با اشاره به دغدغه مؤمنان و متدینین گفت: افراد متدین و دغدغه‌مندان جامعه نگران وضعیت ناهنجار پوشش در فضای جامعه می باشند، چراکه تولیدات و البسه با فرهنگ دینی شهر سازگار نیست و نهادهای مسؤول باید این موضوع را از اصل درست کنند و جلوی این گونه تولیدات باید گرفته شود. درحالی‌که باید اماکن نیز نظارت‌ها را بیشتر کند اما خانواده ها هم باید کنترل کنند، محیط بیرون دیگر مانند محیط خانه نیست.

حجت الاسلام حسین زاده درباره گرانی ها نیز بیان داشت: قیمت بسیاری از اقلام و کالاها در لامرد نسبت به شهرهای هم جوار دیگر بسیار بالاتر است و حتی در سطح بازار نیز یک کالا چندین قیمت مختلف برای آن درج شده است که این موضوع مهم باید کنترل شود و در این شرایط باید انصاف رعایت شود.

منبع: خبرگزاری فارس
 

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA