نمایش محتوای سبز

1400/6/27 - 14:14
نماینده ولی فقیه در استان یزد:
امام جمعه یزد: ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید منتقل شود
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید منتقل شود گفت: مسئولان نسبت به احیای امر به معروف برنامه‌ریزی دقیق و عملی داشته باشند.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تاکید بر ضرورت احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: این دو فریضه الهی در تمام عرصه‌ها باید به دقت احیا شود تا جامعه را از فساد دور کند.

وی با تاکید بر اینکه همه افراد جامعه نسبت به این دو فریضه الهی وظیفه سنگینی بر دوش دارند خاطرنشان کرد: امروز کشور ما در برابر تهاجم گسترده دشمن به اعتقادات و ارزش‌های دینی جوانان روبه‌رو شده است و دشمن برای این موضوع برنامه‌ریزی و هزینه‌های گسترده‌ای انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: در این راستا لازم است که همه مسئولان فرهنگی کشور و دولت به صورت ویژه برای احیای این دو فریضه الهی برنامه‌ریزی دقیق و عملی ارائه کنند.

ناصری یزدی با بیان اینکه در دستورات الهی دو عرصه فردی و اجتماعی وجود دارد گفت: برخی از دستورات مواردی هستند که باید به صورت فردی توسط همه افراد انجام شود اما یک سری دستورات است که باید نسبت یکدیگر و جامعه انجام دهیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه اجتماعی هستند و در عین حال اینکه خودمان باید رعایت کنیم که بدی نکنیم و به خوبی‌ها گرایش داشته باشیم، باید در عرصه اجتماعی هم نسبت به همه افراد توجه به این مسائل را داشته باشیم.
 

وی خاطرنشان کرد: به هر حال تربیت افراد یک تربیت لازم و ضروری است اما قبل از آن باید به ساخت و تربیت اجتماعی توجه کنیم و اعمالی از جمله نماز جمعه و جماعت، حج  و موارد بسیار دیگر همه برای به وجود آمدن همین ساختار و تربیت اجتماعی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: اگر اجتماع ما تربیت درست، مناسب و دینی نداشته باشیم قطعا تربیت‌های فردی هم در چنین جامعه‌ای با مشکل جدی روبه‌رو می‌شود.

ناصری یزدی به در پیش بودن هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دفاع مقدس یک فرهنگ ارزشمند و متعالی در تمدن انقلاب اسلامی ایران است و باید ارزش‌های این فرهنگ متعالی را به نسل جوان بازگو و منتقل کنیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: در عرصه دفاع مقدس ایران با فرهنگ ایثار و شهادت در برابر کشورهای مقتدر و تا دندان مسلح جهان ایستادند و با همین فرهنگ مقاومت برابر آنها به پیروزی رسیدیم.

وی با بیان اینکه تقوای الهی در دوران هشت سال دفاع مقدس در میان رزمندگان موج می‌زد ادامه داد: تقوای الهی زمینه‌ای است که انسا‌ن‌ها را به سمت پیشرفت و موفقیت هدایت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد افزود: مسئولان دولت هم باید در تمام امور خود به تقوا و کار برای رضای خدا توجه کافی داشته باشند و خدمت به مردم را افتخار بزرگی برای خود بدانند.
منبع: خبرگزاری تسنیم

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA