نمایش محتوای سبز

1400/6/16 - 14:19
امام جمعه رفسنجان:
کارآفرینی و ایجاد شغل یک موهبت الهی است
امام جمعه رفسنجان گفت: کارآفرینی و ایجاد اشتغال یک موهبت و لطف خداوند در آموزه‌های دینی ماست.

در مراسم آغاز به کار آکادمی کارآفرینی انجمن توسعه کارآفرینی رفسنجان حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان اظهار داشت: کارآفرینی و ایجاد اشتغال یک موهبت و لطف خداوند در آموزه‌های دینی ماست، چون در حقیقت کارآفرینی و اشتغال فراهم‌کردن یک زندگی باشرافت و سعادتمندانه برای دیگران است.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی دارای برکات فراوان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی‌ست، افزود:  جامعه‌ای که افراد آن جامعه دارای شغل هستند امنیتی پایداری دارد و لغزش‌های فرهنگی به مراتب کمتر و مسائل اقتصادی جامعه پایدارتر و خانواده‌ها از اقتصاد ثابتی برخوردار هستند.

امام جمعه رفسنجان بیان کرد: علاوه بر برکات کارآفرینی، کسی که در جامعه اشتغال ایجاد می‌کند در حقیقت موجبات یک زندگی سعادتمندانه و باشرافت را برای دیگران فراهم می‌کند.

وی افزود: عده‌ای که با کسب روزی حلال ارتزاق می‌کنند در بین اعضای خانواده خود و پیش نفس خودشان احساس سربلندی و آبرومندی می‌کنند.

حجت الاسلام عسکری عنوان کرد: بعضی با صدقه یا انفاق پیدا و پنهان سعی می کنند نیاز نیازمندان را تامین کنند و این کار مورد تایید اسلام است؛ ولی بین صدقه دادن و ایجاد اشتغال تفاوت است.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به آیه ای از قرآن کریم بر اهمیت اشتغالزایی تاکید و عنوان کرد: افرادی که در جامعه اشتغال ایجاد می کنند از این جهت که دیگران را به کار می گیرندنسبت به دیگران برتری دارند و از دیدگاه قرآن از آنچه که جمع می کنند برای آنها بهتر است چرا که در آن رحمت الهی است.
منبع: پایگاه خبری خانه خشتی

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA