نمایش محتوای سبز

1400/6/13 - 16:26
ستاد نماز جمعه ساری
برگزاری 7 مرحله رزمایش کمک مؤمنانه و 2 مرحله رزمایش همدلی و مواسات
هرچند ویروس کرونا منجر به تعطیلی برخی اماکن ازجمله مصلی های نماز جمعه شده است اما درب مصلی ساری برای فعالیت‌های فرهنگی ازجمله تولید ماسک و دستکش توسط بانوان این شهر باز بوده است.

میثم تبریزی در نشست خبری، اظهار کرد: نماز جمعه به‌عنوان سرآغاز جریان سازی انقلاب اسلامی، زیباترین اتفاق‌های انقلاب اسلامی را رقم‌زده است.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه ساری،  برپایی این مراسم نماز جمعه در سال‌های پس از انقلاب را از نشانه‌های اقتدار و عظمت نظام مقدس اسلامی خواند و افزود: برای اینکه نماز جمعه همیشه برپا باشد، خون‌های زیادی ریخته شد و جوانان زیادی از این مکان برای پیروزی انقلاب اسلامی به پا خواستند.

تبریزی  با تأکید بر اینکه اصحاب رسانه می‌توانند پل ارتباطی بین خطیب نماز جمعه و مردم باشند تداوم این ارتباط را تعامل دوسویه بین این دو دانست و گفت: اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی، جذب حداکثری و انعکاس اخبار مربوط به نماز جمعه و تقویت این جایگاه معنوی و مردمی نقش مؤثری دارند.

وی مصلی را قرارگاه فرهنگی شهر خواند و افزود: به دلیل ماهیت این مکان بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در این مکان مقدس انجام می‌شود.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه ساری ادامه داد: هرچند ویروس کرونا منجر به تعطیلی برخی اماکن ازجمله مصلی های نماز جمعه شده است اما درب مصلی ساری برای فعالیت‌های فرهنگی ازجمله تولید ماسک و دستکش توسط بانوان این شهر باز بوده است.

تبریزی برگزاری 7 مرحله رزمایش کمک مؤمنانه، 2 مرحله رزمایش همدلی و مواسات و برپایی مراسم یادبود شهید « رادمهر» را از دیگر برنامه‌هایی عنوان کرد که در مصلی ساری اجرا شد.

این مسئول، برگزاری اولین همایش بزرگ ائمه جماعات مرکز استان در جهت تقویت نماز جمعه ، اولین یادواره شهدای انتظامات نماز جمعه، فضاسازی شهری، دیدار با پیشکسوتان خادم نماز جمعه، دیدار با خانواده‌های شهدای خادم و خانواده آیت‌الله طبرسی و آیت‌الله تائبی را از برنامه‌های هفته نماز جمعه در ساری برشمرد.

وی افزود: همایش تجلیل از یاوران مصلی، افتتاح مهد آدینه (آدینه مهد) افتتاح نمایشگاه فعالیت‌های نماز جمعه در محوطه مصلی، عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری مسابقات نقاشی و خاطره‌نویسی برای کودکان، برگزاری میز خدمت را از دیگر برنامه‌های مصلی به شمار می‌رود.

تبریزی با بیان اینکه حضور مردم در نماز جمعه دشمن را از بروز فتنه‌ها مأیوس کرده و قلب آنان را می‌لرزاند. تأکید کرد: حضور پرشکوه مردم در نماز جمعه همچون حضور پرشکوه در انتخابات و راه‌پیمایی‌ها است.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA