نمایش محتوای سبز

1400/6/6 - 08:38
سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور اعلام کرد:
تعيين حدود 200 امام جمعه جوان در 3 سال و نيم گذشته در آستانه روز نماز جمعه
خبرگزاری آریا- سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: در سه سال و نیم گذشته تاکنون 193 امام جمعه بین 25 تا 40 ساله در شهر‌های مختلف کشور تعیین و منصوب شده اند. به گزارش خبرگزاری آریا، حجت الاسلام والمسلمین نوری در نشست خبری در آستانه روز نماز جمعه افزود: رویکرد شورای سیاست گذاری در سال‌های اخیر جوان گرایی و کارآمدی بیشتر امامان جمعه بوده است و بر همین اساس تعداد 193 جوان فعال، پویا، انقلابی و مردمی در نهاد‌های نماز جمعه سراسر کشور به عنوان امام جمعه فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی گفت: در مجموع در 891 شهر کشور نماز جمعه برگزار می‌شود که از این تعداد در سه و نیم سال گذشته نیز براساس رویکرد‌های جدید مبتنی بر گام دوم انقلاب علاوه بر فعالیت 193 امام جمعه جوان، 291 امام جمعه نیز با توجه به درنظر گرفتن شرایط مختلف در شهر‌ها جابه جا شده اند.
سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور همچنین با اشاره به این که همواره در نماز‌های جمعه رویکرد توجه به مشکلات مردم و گوشزد کردن به مسئولان مدنظر قرارداده شده است، افزود: ما همواره از نقد و پیشنهاد‌های سازنده برای بهبود وضع مناطق مختلف کشور استفاده کرده و بر همین اساس در تلاشیم در سخنرانی پیش از خطبه‌ها از نخبه‌های فعال که مشکلات و دغدغه‌های جامعه را مطرح می‌کنند بهره‌مند شویم.
حجت الاسلام والمسلمین نوری در همین زمینه به سخنرانی‌های پیش از خطبه استاد رحیم پور ازغدی در تهران اشاره کرد و گفت: آقای رحیم پور ازغدی از مفاخر و اندیشمندان کشور محسوب می‌شود که همواره از نظرات وی در نماز‌های جمعه استفاده کرده ایم و در آینده نیز استفاده خواهیم کرد.
وی همچنین با اشاره به شرایط کرونایی کشور و تاثیر آن بر برگزاری نماز‌های جمعه نیز خاطرنشان کرد: در این شرایط اگر در برخی نقاط امکان برگزاری نماز جمعه به صورت اجتماع و حضوری نبوده امامان جمعه بسته به شرایط استان‌ها به صورت صوتی و یا تصویری و یا مکتوب خطبه‌های خود را ضبط و برای منطقه خودشان منتشر کرده اند و این رویکرد تا عادی شدن شرایط ادامه دارد.
سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور تصریح کرد: شورای سیاستگذاری همواره در برگزاری نماز‌های جمعه تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا بوده است و اتفاقا اعضای این ستاد از همکاری شورای سیاستگذاری بسیار راضی بوده اند.
نوری همچنین از موافقت مشروط و مکتوب ستاد مقابله با کرونا دربرگزاری نماز جمعه تهران از دو هفته پیش تاکنون خبر داد و گفت: البته ما با توجه به قرمز بودن تهران صبر خواهیم کرد تا وضع به صورت عادی در آید که در آن صورت نماز جمعه را در دانشگاه تهران برگزار خواهیم کرد.
وی در پایان از فعال شدن سامانه و سایت مرتبط با امامان جمعه در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بر این اساس شهروندان هر شهر می‌توانند نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقاد‌های خود را با امام جمعه شهر مورد نظر خود در میان بگذارند تا کارآمدی نهاد نماز جمعه بیشتر شود علاوه بر آن از امامان جمعه سراسر کشور خواسته شده است تا با توجه به آغاز به کار دولت جدید در آینده‌ای نزدیک مسائل و مشکلات مناطق خود را همراه با پیشنهاد‌ها در اختیار دولت جدید برای بهبود شرایط مردم در مناطق مستقر خود ارائه کنند.

منبع: خبرگزاری آریا

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA