نمایش محتوای سبز

1400/6/3 - 15:11
گلستان
مصلاهای نمازجمعه مرکز واکسیناسیون شدند
مصلای نماز جمعه گرگان در روزهای اخیر برای تبدیل شدن به مرکزی برای واکسیناسیون کرونا تجهیز شده و پس از آن بود که در شهرهای مختلف استان، ائمه جمعه خبر از انجام واکسیناسیون کرونا در مصلاها خبر دادند.

حجت‌الاسلام کشیری، امام جمعه مینودشت از تجهیز مصلای این شهر برای واکسیناسیون کرونا خبر داده و گفته مصلای نماز جمعه محمد رسول الله (ص) شهرستان مینودشت به عنوان دومین پایگاه تزریق واکسیناسیون کووید 19 به منظور دسترسی راحت‌تر شهروندان در اختیار شبکه بهداشت قرار گرفت. با در اختیار قرار گرفتن مصلی جهت واکسیناسیون، روزانه 3 هزار نفر می‌توانند در این مکان واکسینه شوند.

وی اظهار داشت: از بدو ورود بیماری کرونا، ائمه جمعه سراسر کشور در خدمت مردم و نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری بودند. کمک‌های معیشتی، سبد کالا و کمک‌های نقدی و غیره برای رفع گوشه‌ای از مشکلات مردم اهدا شده است. ضمن اینکه بخشی از وسایل سرمایشی متعلق به مصلای این شهرستان نیز به بیمارستان مینودشت داده شده تا مشکلات بیماران کرونایی کمتر شود.

حجت‌الاسلام مهدی نژاد، امام جمعه علی آبادکتول هم با توجه به شایعاتی که عده‌ای درباره واکسن کرونا مطرح کرده‌اند، گفت: تا به حال مراکز خلوت بود، اما دو روز است که مراکز واکسیناسیون شلوغ شده است؛ عده‌ای از افراد مانند بخشی از ترکمن‌ها قائل به واکسیناسیون نبودند که در خطبه‌های نماز جمعه این عزیزان را تشویق کردیم تا از این درمان استفاده کنند.

وی افزود: انتشار اخبار و اطلاعات نادرست درباره واکسن کرونا در فضای مجازی عامل کاهش تمایل عمومی به تزریق واکسن شده و برخی مشکلات را ایجاد کرده است. در همین زمینه با ائمه جماعت و هیئت امنای مساجد جلسه داشتیم که برای مردم روشنگری کنند.

حجت الاسلام شیخی، امام جمعه کردکوی هم از ایجاد مرکز واکسیناسیون در مصلای این شهر خبر داد و گفت: همکاری بسیار خوبی میان نهاد نماز جمعه با شبکه بهداشت و درمان این شهر به وجود آمده است و اهتمام جدی مسئولان این منطقه برای واکسینه کردن مردم در محل مصلی نماز جمعه وجود دارد.

وی بیان داشت: از روز اول آغاز موج پنجم شیوع ویروس کرونا، همه ظرفیت قابل بهره‌برداری مصلا در اختیار مرکز بهداشت و درمان شهرستان قرار گرفت تا این کمبود با سرعت بیشتر برطرف شود، البته پیش از این نیز در سطح شهرستان اعلام کردیم تا مکان نماز جمعه را جهت واکسیناسیون و درمان بیماران کرونایی در اختیار مسئولان قرار دهیم.

امام جمعه کردکوی گفت: خوشبختانه امروز این محل به مرکز اصلی واکسیناسیون برای مقابله با بیماری کرونا تبدیل شده و افراد جهت تزریق واکسن به این محل مراجعه می‌کنند و شاهد استقبال همشهریان از این مکان هستیم.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA