نمایش محتوای سبز

1400/5/17 - 09:50
سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه:
نماز جمعه تهران با خروج از وضعیت قرمز در فضای باز برگزار می‌شود
سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه مجوز کتبی ستاد مقابله با کرونا را برای برگزاری نماز جمعه تهران دریافت کرده‌ایم،‌ گفت: با توجه به وضعیت قرمز تهران در حال حاضر برگزاری نماز جمعه را به صلاح نمی‌دانیم و با خروج تهران از وضعیت قرمز نماز جمعه تهران در فضای باز اقامه می‌شود.

حجت الاسلام علی نوری در نشست خبری سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه درباره پنجم مرداد روز نماز جمعه گفت: نخستین نماز جمعه به فرمان امام خمینی (ره) در پنجم مرداد ۱۳۵۸ به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد. یاد و نام شهدای محراب و ائمه جمعه و کارگزاران نماز جمعه و شهدای نمازگزار که در این مدت در صف‌های نماز جمعه به شهادت رسیدند را گرامی می‌داریم.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه عنوان کرد: در سالروز برپایی نخستین نماز جمعه با طراحی برنامه و محورهای خبری و رسانه ای سعی می‌کنیم نسبت به تنظیم شعائر و فرهنگ سازی و دغدغه‌مندی فضای عمومی و جامعه نخبگانی نسبت به نهاد امامت جمعه و همچنین ارتباط فعال و موثر ویژه از سمت نهاد امامت جمعه و شبکه ائمه جمعه با لایه‌های مختلف جامعه برقرار کنیم.
نوری درباره کیفیت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری است که از شئون ولی فقیه است و ائمه جمعه شهر تهران به عنوان ائمه جمعه موقت هستند و در یکسال و نیم گذشته همانطور که سیره مقام معظم رهبری بود، همراهی با ستاد کرونا بود. برگزاری نمازها را در مساجد در ایام کرونا مشاهده کردید و مراسمی که توسط ایشان در محرم و ایام فاطمیه بدون حضور جمعیت بود، نماز جمعه هم متاثر از این نگاه دقیق هماهنگ با سیاست های ستاد کرونا همراه بوده است.

معاون سازماندهی و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: اخیرا به جهت لزوم آغاز نماز جمعه در تهران، پیگیری‌هایی با ستاد کرونا و با کارشناسی و بدون هرگونه اجبار صورت گرفته و الزام یکی از شروط آغاز نماز جمعه تهران دریافت مجوز کتبی از ستاد کروناست که این اتفاق افتاد و در دو هفته گذشته از مجوز کتبی ستاد کرونا برخوردار شدیم. منتهی به اقتضای کرونا و قرمز بودن تهران صلاح نمی‌دانیم برگزاری نماز جمعه را شروع کنیم و با خروج تهران از وضعیت قرمز با اذن بزرگواران به نظر می‌رسد در شهر تهران در فضای باز و دانشگاه تهران اقامه کنیم.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA