نمایش محتوای سبز

1400/5/5 - 13:14
ارتباط تصویری کارگزاران نماز جمعه سراسر کشور؛
گرامیداشت روز نماز جمعه
آیین گرامیداشت سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور برگزار شد.

این آیین همزمان با چهل و دومین سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد. در این مراسم نمایندگان، ولی فقیه، ائمه جمعه و کارگزاران نماز جمعه سراسر کشور به صورت ارتباط تصویری حضور دارند.
 در آیین گرامیداشت سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی از ۱۴ محصول و پویش در حوزه‌های مکتوب و رسانه رونمایی می‌شود.
 پنجم مرداد ۱۳۵۸ نخستین نماز جمعه تهران به امامت زنده یاد آیت‌الله سید محمود طالقانی اقامه شد.
 

نماز جمعه کیمیایی بزرگی است که به حفظ انسجام جامعه برای پیشبرد مقاصد جمهوری اسلامی کمک می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در «آیین گرامیداشت سالگرد اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی» افزود: نعمت نماز جمعه آنقدر بزرگ است که امام خمینی (ره) فرموند که نماز جمعه در رأس امور است.
وی بیان کرد: در طول چهل و دو سال که از نعمت برگزاری نماز جمعه در کشور بهره‌مند هستیم، مردم عزیز ما و همچنین دشمنان ملت متوجه شدند که نماز جمعه کیمیایی بزرگ است که به حفظ انسجام جامعه برای پیشبرد مقاصد جمهوری اسلامی کمک می‌کند.
وی افزود: نعمت نماز جمعه آنقدر بزرگ است که امام خمینی (ره) فرمودند که نماز جمعه در رأس امور است.
وی بیان کرد: در طول چهل و دوسال که از نعمت برگزاری نماز جمعه در کشور بهره‌مند هستیم، مردم عزیز ما و همچنین دشمنان ملت متوجه شدند که نماز جمعه کیمیای بزرگی است که به حفظ انسجام جامعه برای پیشبرد مقاصد جمهوری اسلامی کمک می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج‌علی اکبری اضافه کرد: اگر فکر کنیم می‌بینیم که چقدر از عنایات و الطاف الهی در جنبه‌های گوناگون زندگی ملت ما از برکت نماز جمعه فراهم شده و در دسترس مردم عزیز ما قرار گرفته است.
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: در این سال‌ها بیشتر با اسرار و رموز نماز جمعه این عطیه الهی آشنا شده ایم.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری با اشاره به اینکه در نماز جمعه شیرینی خاصی وجود دارد بیان کرد: کسی که به دعوت خدا از این نعمت بهره‌مند شود، نمی‌تواند از آن دل بکند.
وی اضافه کرد: وقتی انسان مؤمن به دعوت الهی از رسیدگی به امور خود در روز جمعه دل بکند و به امر خدا برای حضور در نمازجمعه لبیک بگوید آن وقت شیرینی به کام انسان مؤمن ریخته می‌شود و دلبسته و دلداده نماز جمعه می‌شود به طوری که در همه هفته انتظار روز جمعه را می‌کشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA