نمایش محتوای سبز

1400/8/30 - 10:58
امام جمعه اردستان:
انقلاب فرهنگی در راستای ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه ضروری است
امام جمعه اردستان گفت: امیدواریم شاهد انقلاب فرهنگی در راستای ترویج سبک زندگی قرآنی و سیره اهل بیت (ع) در کشور باشیم که مهم ترین بخش از این کار بزرگ بر عهده شورای انقلاب فرهنگی است.

حجت السلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه اردستان ضمن اشاره به حضور جوانان شرکت‌های دانش‌بنیان در محضر رهبر انقلاب، اظهار داشت: از منظر رهبر انقلاب، تشویق و ایجاد زمینه برای خروج جوانان ایرانی از کشور یک خیانت است.

وی با بیان اینکه کشورهای خارج به جوانان خدمتی نمی‌کنند، افزود: جوانان مدیون این کشور هستند، از سرمایه‌های این کشور برای تحصیل استفاده کردند و حالا که هنگام بازدهی و استفاده هستند نباید در کشورهای دیگر مشغول شوند.

امام جمعه اردستان تصریح کرد: کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی کار خود را به درستی انجام دهند تا اینکه مردم مجبور نباشند برای خرید لوازم خود به خارجی‌ها نگاه کنند که می‌طلبد مسئولان امر و به ویژه جوانان توجه داشته باشند.

به مسائل فرهنگی در کشور اهمیت داده شود

حجت السلام دهشیری با اشاره به انتصاباتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، خاطرنشان کرد: نیروهای جدیدی وارد این شورا شده‌اند که امید می‌رود مسائل فرهنگی در کشور، رنگ و لعاب بهتری به خود بگیرد.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب مبنی بر اینکه فرهنگ مظلوم است، یادآور شد: اگر به مسائل فرهنگی توجه نشود، در گذر زمان همه چیز به هم می‌خورد و به طور مثال فرهنگ بیگانگان در سبک زندگی خانواده‌ها رایج می‌شود.

امام جمعه اردستان گفت: در فرهنگ بیگانگان به جای دعوت جوانان به ازدواج رسمی، آنها را به سوی ازدواج سفید سوق می‌دهند که همراه با گناه و خطا نیز هست.

حجت السلام دهشیری تصریح کرد: فرهنگ بیگانگان در کشور ما رخنه کرده است، اخیراً مشاهده کردم که عده‌ای با فوت سگ‌خود برایش سنگ مزار درست کرده و گرامیداشت برگزار می‌کنند که نشان از ضعف فرهنگی است.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: باید به مسائل فرهنگی در کشور اهمیت داده شود، امیدواریم شاهد انقلاب فرهنگی در راستای ترویج سبک زندگی قرآنی و سی اهل بیت باشیم که این کار بزرگ بر عهده شورای انقلاب فرهنگی است.

سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به اردستان

وی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به اردستان، خاطرنشان کرد: این سفر که با هماهنگی نماینده مجلس صورت گرفته، مسئولان شهرستان برنامه‌ریزی هایی را انجام داده‌اند و قرار است که خواسته‌ها و مسائلی خدمت اعضای کمیسیون عنوان شود.

حجت السلام دهشیری تصریح کرد: با توجه به سابقه پیشینه فرهنگی شهرستان اردستان و وجود میراث‌های ماندگار در این شهرستان، می‌طلبد که توجه ویژه ای به این شهرستان صورت بگیرد.

وی ادامه داد: چون بحث ورزشی هم مربوط به فرهنگ است، استخر اردستان که مدتی پیش اعلام کرده بودیم به دلیل تعمیرات و بازسازی در حالت کما قرار گرفته، اکنون دیگر در حالت خواب زمستانی است و امیدمی‌رود به این مسئله هم توجه ویژه شود.

امام جمعه اردستان با اشاره به اینکه در آستانه صد روزگی از عمر دولت سیزدهم هستیم، خاطرنشان کرد: کارهای مهمی در این مدت انجام شد از جمله واکسیناسیون کرونا، کنترل قیمت سیمان و آهن آلات، حضور در بین مردم برای حل مشکلات و غیره که اینها از دید مردم پنهان نیست.

حجت السلام دهشیری یادآور شد: هنوز هم آهنگ گرانی قیمت‌ها رو به بالاست و مشکلات معیشتی مردم وجود دارد که این در زمان کوتاه مدت قابل حل نیست و به مدت زمان قابل توجهی نیاز دارد.
منبع:خبرگزاری مهر

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA