نمایش محتوای سبز

1400/8/30 - 10:36
امام جمعه راین:
بدنه میانی دولت هنوز در بعضی جاها با کار جهادی همراه نیست
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه بدنه میانی دولت هنوز در برخی جاها نتوانسته خود را با کار جهادی همراه کند؛ تاکید کرد: مردم توقع دارند دولت برای رفع گرانی های بی منطق و بی رویه تدبیری اتخاذ کند.

حجت الاسلام علی اکبر علیدادی سلیمانی در خطبه های نمازجمعه ابتدا در سلسله مباحث هفته های گذشته پیرامون ظلم و عقاب آن هم در دنیا و هم در آخرت مطالبی به تفصیل بیان کرد.

امام جمعه راین در خطبه دوم نماز جمعه با بیان اینکه عملکرد ۱۰۰ روزه دولت انقلابی و مردمی از سه جنبه رویکردی؛ روحی و انگیزشی و عملکردی قابل بررسی است؛ گفت: بدون تردید باید پذیرفت دولت حرکت سریع و انقلابی در پیش گرفته است زیرا نگاه به رویکرد دولت گذشته نشان می دهد که از همان ابتدا تعامل افراطی با غرب خصوصاً آمریکا را پیشه کرد که بر عملکرد دولت سایه افکند و کشور را ۸ سال گروگان برجام کرد که هیچ عایدی از آن نصیب کشور و مردم نشد.
وی ادامه داد: امتیاز دولت کنونی اما نگاه انقلابی و رویکرد صحیح با دنیا است که در عرصه سیاست خارجه نشان داده شده است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهار کرد: از جنبه روحی و انگیزشی نیز دولت سیزدهم طرح گفتمانی را در کشور نهادینه کرد؛ در دولت قبل مردم دنبال این بودند که مسئولی را ببینند و به او دسترسی پیدا کنند و حتی وزارتخانه ها هم اعلام می کردند که نمی توانند رییس جمهوری را ببینند اما امروز رییس جمهوری در دورترین نقطه کشور در خیمه عشایر  می نشیند و مشکلات را از نزدیک می بیند.

وی با افزودن این مطلب که امروز عالی ترین مقام اجرایی کشور در خانه های ترک خورده و خشت و گلی مردم حضور می یابد؛ تصریح کرد: این دولت نشان داد دولتِ در میدان و برخوردار از روحیه جهادی است که حضور در کمترین فرصت در مناطق زلزله زده اندیکا و لافت موید این موضوع است.

امام جمعه راین بررسی عملکرد ۱۰۰ روزه دولت را از دو زاویه توقعات مردم و کاری که دولت انجام داده را مورد تاکید قرار داد و در این باره سرعت واکسیناسیون، پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان بدون استقراض از بانک مرکزی، طرح ملی مسکن، تعامل با همسایگان، بازگشت ۴ میلیارد دلار از دارایی های کشور و عضویت در شانگهای را بخشی از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت فهرست کرد.

وی خاطرنشان کرد: اما مردم هم توقعاتی دارند؛ هنوز آن شیرینی را که باید، در بازار و نسبت به تورم و گرانی احساس نکردند لذا انتظارات مردم از دولت سیزدهم برای رفع گرانی های بی منطق و رویه این است تدابیر لازم اتخاذ شود‌.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: مسئله دوم تدبیر لازم برای ثبات لازم در بازار بورس و سرمایه است که زندگی ۴۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است و سومین توقع، گفتگوی سریع با مردم برای گفتن مشکلات و موانع به آنان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بدنه میانی دولت در دستگاه ها با دولت هماهنگ نیستند زیرا باید با رییس جمهوری و معاونین همراه باشند و کار جهادی را بپذیرند؛ تاکید کرد: برخی هنوز به زمین چسبیدند باید اینها را از زمین جدا کرد تا برای مردم کار کنند‌.

امام جمعه راین تصریح کرد: دولت سیزدهم علیرغم بی انصافی ها و فضاسازی های کسانی که خود و همراهان شان فرصت های طلایی کشور را سوزاندند؛ اما دولت خدمتگذار گام های خوبی برداشته است.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج و اشاره به این نکته که بسیج در جهان معاصر مرهون امام است که پدر و معلم این تفکر در جهان‌ بود؛ویژگی های بسیج را وجه تمایز او از دیگر تفکرها دانست و گفت: بسیجی مجاهد است اما افراطی و بی انضباط نیست؛ متحجر و خرافی نیست؛ طرفدار علم است علم زده نیست؛ متخلق به اخلاق اسلامی است و ریاکار نیست و آبادگر دنیا است اما خود، اهل دنیا نیست.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی به شهادت شهدای اخیر امنیت که مظلومانه در کویر طی درگیری با اشرار مسلح شربت شهادت نوشیدند؛ اظهار کرد: فرمانده میدان وقتی می ببیند سربازش شهید شده تاب نمی آورد و خود به میدان می رود و شرور از خدا بی خبر را به هلاکت رسانده و خود هم شهید می شود.

وی در پایان بیان کرد: نماز جمعه مرهون امنیت است؛ امنیتی که این مجاهدان در کویر و بیابان ها جان خود را می گذارند تا ذره ای مشکل برای مردم ایجاد نشود.
منبع:خبرگزاری شبستان

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA