نمایش محتوای سبز

1400/8/30 - 10:29
امام جمعه رودیان:
تعامل افراطی با غرب ممنوع
امام جمعه رودیان با بیان اینکه دولت سیزدهم در همین مدت کوتاه نشان داده که بسیاری رویه‌ها تغییر کرده است، گفت: دولت مشخص کرده که قرار نیست با غرب تعامل افراطی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام عباس معصومی در خطبه‌های آخرین نماز جمعه آبان ماه ۱۴۰۰ رویان به میزبانی مسجد جامع با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرارگاه اصلی هدایت فرهنگ جامعه ما محسوب می‌شود، تاکید کرد: در چله نخست یا گام اول انقلاب شورای عالی فرهنگی دستخوش تحولات سیاسی فراوانی شد لذا از ظرفیت‌های آن به خوبی بهره‌گیری نشده در حالی که در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده که راز پیشرفت هر جامعه نخست فرهنگ باوری و دوم فرهنگ سازی؛ لذا شورای عالی انقلاب فرهنگی در این دو رکن نقش حساسی دارد.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی و فرهنگ باوری در تمدن سازی اسلامی نقش حیاتی دارند، افزود: ما در چله نخست انقلاب ساختار و اسکلت فرهنگ اسلامی و تمدن سازی را بنا نهاده‌ایم و حالا زمان آن رسیده تا روح انقلابی‌گری در جامعه تقویت شود که برای این منظور باید به سمت تولیدات فاخر فرهنگی و دینی برویم که در این زمینه ورود افراد جوان و مستعد و تازه نفس در عرصه فرهنگ نوید روزهای خوبی را در این حوزه در چله دوم انقلاب می‌دهد.

امام جمعه رودیان با اشاره به گذشت ۱۰۰ روز از روی کار آمدن دولت سیزدهم در کشور، تاکید کرد: در این روزها جنبه رویکردی دولت رئیسی مشخص شده است یعنی مردم می‌دانند که قرار نیست به سمت تعامل افراطی با غرب بدون در نظر گرفتن مسائل خودمان حرکت کنیم و یک نگاه انقلابی به مسائل به خصوص در روابط خارجی خواهیم داشت.

معصومی با بیان اینکه رئیسی در این ماه‌ها نشان داده که در میدان است و این امر از بابت انگیزشی و روحیه دادن به مردم بسیار خوب تلقی می‌شود، تاکید کرد: دولت سیزدهم نشان داده که روحیه و توان جهادی و انقلابی‌گری دارد و این موضوع در دیدارهای مردمی و سفرهای استانی مشخص شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه عملکردی هم دولت در این سه ماه عملکرد خوبی داشته است، افزود: موفقیت در واکسیناسیون عمومی و پرداخت حقوق بدون حلق پول و استقراض در کنار تأمین کالاهای اساسی و حضور بین مردم و رفع مشکلات استان‌های میزبان سفرهای هیئت دولت از جمله اقدامات مثبتی بوده که در این روزها صورت گرفته است.

امام جمعه رودیان ساخت مسکن برای مردم را از دیگر نکات برجسته دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: تعامل فعال با کشورهای منطقه و دیپلماسی فعال از دیگر جنبه‌های مثبت دولت سیزدهم در همین مدت کوتاه روی کار آمدن بوده است
منبع: خبرگزاری مهر

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA