نمایش محتوای سبز

1400/8/16 - 14:36
شهر آبدان بوشهر:
ایجاد معاونت نوجوانان در ستاد نماز جمعه
امام‌جمعه و ستاد نماز جمعه شهر آبدان، در جنوب استان بوشهر در یک کار نمادین و پسندیده، تمام کار اجرایی نماز جمعه هفتم آبان‌ماه، در آستانه روز نوجوان و دانش‌آموز را به خود آن‌ها واگذار کرد‌.

امام‌جمعهٔ دهه شصتی شهر آبدان، مرکز شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر، در یک کار نمادین و پسندیده، تمام کار اجرای نماز جمعه هفتم آبان‌ماه این شهر در آستانه روز نوجوان و دانش‌آموز را به خود آن‌ها (مجری، مکبر، مؤذن، انتظامات و...) واگذار کرد‌.
او همچنین از ایجاد معاونت نوجوانان در ستاد نماز جمعه این شهر خبر داده است.
حجت‌الاسلام محمود کارگر امام‌ جمعه دهه شصتی و جوان آبدان در این رابطه گفته است: آموزش تاریخ انقلاب اسلامی به نوجوانان و حفظ راهی که آمده‌ایم برای به منصه ظهور رساندن مبانی انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست و این مهم با حضور نوجوانان در عرصه تمرین مسئولیت‌پذیری محقق خواهد شد.
او هدف از مشارکت دادن نوجوانان در اجرای نماز جمعه را حرکت به سمت چشم‌اندازهای بیانیه گام دوم انقلاب و تربیت نوجوانی مانند نسل سیزده ساله‌های دفاع مقدس با رویکردی دانش بنیان در حوزه های مختلف دانست و افزود: یکی از ویژگی‌های دوران نوجوانی که مورد دقت اصحاب تعلیم و تربیت قرار دارد، مورد توجه قرار گرفتن فعالیت نوجوان و مدیریت اوقات فراغت است که می‌تواند موجب کاهش هیجانات کاذب فردی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بشود.
کارگر ادامه داد: در شهر آبدان (استان بوشهر) علیرغم مشکلات فراوان در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی، نهادها و گروه‌هایی؛ خودجوش به تربیت نوجوانان می‌پردازند که می‌توان به عنوان الگوهایی موفق در سطح ملی مورد توجه قرار گیرد. پایگاه‌های بسیج برادران و خواهران، مؤسسات قرآنی، گروه سرود شهدای گمنام، هیئت شاگردان شهدا، انجمن نقاشان، هیئت‌های ورزشی مانند فوتبال و کونگ‌فو و گروه‌های جهادی مختلف در طول سال، فصلی یا مستمر به پرورش نوجوانان و ایجاد جایگاه اجتماعی برای آن‌ها مشغول هستند.
حجت‌الاسلام کارگر تأکید کرد: اگر جنگ را نوجوانان و جوانانی مانند شهید همت ۲۸ ساله مدیریت و فرماندهی کردند و شهیدی مانند احمدعلی نیری در اوج عرفان قرار گرفت، به برکت پرورش در مکتب اسلام محمدی بوده است، بنا بر این اعتقاد؛ ستاد نماز جمعه آبدان با اعتماد به نوجوانان و جوانان در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و ایجاد معاونت نوجوانان در این عرضه به ظهور و بروز پتانسیل آن‌ها اقدام کرده است.
در آخر اینکه؛ نوجوانان و جوانان مخاطبان اصلی بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب هستند، جایی که به صراحت آورده‌اند: «چشم امید به شما جوان‌ها است؛ و اگر زمام اداره‌ی بخش‌های گوناگون کشور به جوانان مؤمن و انقلابی و دانا و کاردان که بحمداللّه کم نیستند سپرده شود، این امید برآورده خواهد شد؛ ان‌شاءاللّه»
این امید رهبر انقلاب به نوجوانان و جوانان، حلال بسیاری از مشکلات کشور است، تنها کافی است مسئولین و مدیران با اعتماد به جوانان و سپردن امور کشور به آن‌ها، راه را برای روزهای بهتر هموار کنند.
شهر آبدان (شهرستان دیّر) با هفت‌هزار جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر قرار دارد و به قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل کشور معروف است.
آیت‌الله‌ صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، این شهر را به‌دلیل توجه بسیار مردمانش به اعیاد ولادت و عزای شهادت اهلبیت پیامبر اکرم(ص) به‌عنوان «مدینة‌الرسول» جنوب کشور معرفی کرده است.

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA